Reklamy TADY
Chceš se spřátelit? TADY

Únor 2011

Čím je pro mě moje rodina...

27. února 2011 v 14:06 | Susan |  Moje tvorba
Tak tady je další úvaha z mé hlavy.
Prosím o komentáře! :-)
Susan-admin

Zamysleli jste se někdy nad tím, jaké by to bylo být sám? Bez přítel a hlavněrodiny? Samozřejmě skoro každý z nás, si to aspoň jednou přál. Ale uvažival o tom do hloubky? Ne. Tedy aspoň já ne. Do teď.
Někdy i pouhé pomyšlení na to, že mám za zády někoho, kdo mě pořád hlídá, mi nepřipadá zrovna přitažlivá. Každý chce být někdy sám a postavit se sám na své vlastní nohy bez cizí pomoci. Ale když spadneš a na úplné dno, rodina je první, kdo ti přispěchá na pomoc, ať si spadl sebehloub.
Častokrát jsem děti bez domava litovala nebo jim záviděla. V tu chvíli jsem si neuvědomovala, že nemám co závidět. Mám přesně to, co si oni přejí nejvíc. Milující rodiče a rodiny, která si o mě dělá starosti, která za mnou stojí za každých okolností.
Nedokázala bych si představit život bez přísnosti, ale i humoru mého táty, laskovosti a citlivosti mé mámy, zlobení, ale i šťastný úsměv mé malé sestry. A také bez moudrých rad a utěšení od mé babičky. To je pro mě něco, co bych nikdy nechtěla ztratit. I když už jedna moje bybička umřela, věří mv jeden starý indiánský zvyk, že duše těch, co nás už opustili, se mění ve vítr, kterým nás pohladí po tvářích, a kterým na nás stále dohlíží. A proto si vyžte své rodiny, i těch, co tu nejsou s námi. Protože to je něco, co nám nemůže nikdy vzít. Stejně jako hrdost.

KONEC

Člověk bez přírody nepřežije, ale příroda bez něj ano.

27. února 2011 v 13:52 | Susan |  Moje tvorba
Ahoj! Tak už jsem tu zas. Při hodině češtiny mě napdal takový
trošku ujetý nápad. Rozhodla jsem se, že tu uveřejním pár svých úvah,
co jsem napsal vo škole. Budu ráda za vaše komentáře a kritiku.
A samozřejmě platí zákaz kopírování!!!

Je důležité si uvědomit, jak závislí jsme na přírodě a natom, co nám milostivě dává. Je sice hezké, považovat se za tvz. pána tvorstva, ale zamyslel se vůbec někdo někdy, co to vůbec znamená být tzv. Pán tvorstva? Ne, řekla bych, že ne. Ale příroda to ví určitě.
Jen díky ní vznikly naše zásoby uhlí, ropy a zmního plynu. Jen díky ní můžeme žít, tak jak jsme zvyklí.
Co se ale stane, když se příroda rozhone, že za to, co nám dává se jí nedostává dostatečného vděku a ohleduplnosti?
Většina z nás si neuvědomuje, že odpověď zná. A přitom je to pořád kolem nás. Zemětřesení, tornáda, výbuchy sopek a tsunamii. Prostě všechny přírodní katastrofy, co si jen umíme představit. I globální oteplování, které způsobujeme je my a nikdo jiný. A děláme s tím něco? Pochopil vůbec někdo to nevyřčené varování? Je pravdy, že výjimka potrvzuje pravdilo a pár lidí si opravdu uvědomilo. Ale je jich hrozně málo na to, aby něco dokázali změnit. Bohužel jejich protivníci jsou ve velké početní výhodě. Jsou to všichni ti, co neznají nic jiného než jak vydělat velký balík peněz. I na úkor lidí i přírody.
Můžeme mít vůbec nějaký užitek z oho, že někdo vykází a srovná se zemí deštný prales? Naše "plíce" Země a podobné podobné přírodní útvary, které nám dodávají tak nepostradatelný kyslík? Je pravda, že dřevo, jako obnovitelné palivo, se využívá často, ale to není důvod, abychom tu za pár desítek nebo stovek let udusili. Samozžejmě nemůže vědět, pouze odhadovat, jak tato planrta bude vypadat za stovku let, ale já osboně bych nechtěla dýchat nějak uměle vytvořený kyslík nebo podobné bláznoviny. A co z toho vyplívá? Člověk bez přírody nepřežije, ael řpíroda bez něj ano.

KONEC

Hraničářské stejnokroje

26. února 2011 v 12:43 | Susan |  Hraničářův učeň
Tak jsem zase po dlouhé sobě zpět!
Trošku jsem se nudila a vytvořila... no prostě něco!
Nakonec jsem se rozhodla, že to tu uveřejním a uvidím. Vždy to můžu smazat.
Já jsem vlatně ani řekla, co to je, že?
Nechala jsem se trošku unést představivostí a nakreslila jsem hraničářské stejnokroje, tak jak si je představuju já!
Tak tady jsou a budu ráda za vaša názory!!!

Co když se všechno změní? - 8. kapitola

21. února 2011 v 19:43 | Susan
8. kapitola - Nový člen rodiny

Potichu, tak aby mě nezaslechl, jsem vylezla na zábradlí a odtud jsem se vyhoupla na střechu. Našlapovala jsem potichu a
obezřetně.
Nikde jsem ho neviděla. Zbyla jediná možnost. Ten kecka zalezl dovnitř. Usadila jsem se za komín a vyčkávala, než se znovu objeví. V duchu jsem doufala, že Halt Willovi neprozradí ,že na střechu chodím celkem často.
Trčela jsem tam snad půl hodiny než se dole otevřely dveře.
" Sarah? Kde jsi?"
Podle hlasu jsem poznala, že je to Will. Bylo fakt zajímavý, že jsme se chovali, jako kdybychom se znali celé léta a přitom to bylo jen pár hodin.
Potichu jsem přešla na okraj střechy.
Will stál přímo pode mnou. Nadešla moje chvíle. Zhluboka jsem se nadechla, abych si zklidnila dýchaní a skočila mu na záda.
Překvapeně vykřikl a pod mou váhou se zhroutil na zem.
" Já jsem tady. Co si mi chtěl?"
Seděla jsem mu na zádech a pobaveně se smála.
" Říkal jsem ti, aby sis na ni dával pozor. Je zákeřná." Na verandě stál Halt a se zájmem nás pozoroval.
Očividně se dobře bavil.
Nahnula jsem se k Willově hlavě a pošeptala mu do ucha.
" Nechceš mi něco říct?"
Povzdechl si.
" Tvoje schopnosti jsou stejně dobré jak naše. Máš plné právo být členem hraničářského sboru."odpověděl mi.
" A?" a ještě víc se přiblížila k jeho uchu.
" Dostala jsi mě." Dodal rezignovaně.
" No vidíš, ani to nebolelo. Tvoji omluvu přijímám." Řekla jsem a slezla mu ze zad. Will se vyškrábal na nohy a protahoval si zhmožděná záda.
" Pro příště si to budu pamatovat." Poznamenal k Haltovi
" To si taky myslím." Řekl a šel zpátky do chaty.
" Nestalo se ti nic?" Zeptala jsem se, protože si pořád držel záda.
" Ne, to je dobrý. Asi jsem si o to koledoval, že?"
Dodal s úsměvem a společně jsme zamířili za Haltem do chaty.
* * *


Seděl jsem u stolu a v rukou držel už třetí misku kávy. Přemýšlel jsem nad ní .Už od první chvíle mi ji připomíná. Stejné oči, nos, ústa. Chování
ale zdědila po otci.
To, že jsem ji začal učit,
jsem neděl jen kvůli její bezpečnosti a utajení.
Nikomu bych to nepřiznal, ale přesto, že jsem ji vlastně nikdy dřív neviděl, přirostla mi k srdci stejně, nebo možná víc, jako Will.
Rozum mi říkal, že je to nemožné, ale někde hluboko uvnitř jsem cítil, že to tak je. Znovu mě v tom utvrdil pohled na její tvář, když vcházela dovnitř. Musí to být ona.
* * *

Když jsem vešly společně Willem do chaty, Halt seděl u stolu s miskou kávy a myšlenkami byl asi hodně daleko. Jakmile jsme vešli, zvedl hlavu a upřeně se mi zadíval do obličeje.
Bylo to jako by mi viděl na dno duše.
Po zádech mi přeběhl mráz. Mezi námi nastalo jisté napětí.
Toho si všiml i Will a snažil se uvolnit atmosféru.
" Zbyla tam ještě káva?" Zeptal se Will Halta a ten jen kývl hlavou na souhlas. Mezitím, co si šel Will nalít kávu jsem já zamířila do svého pokoje.
Bylo opravu osvobozující, když mé tajemství ví i někdo jiný než Halt. Ale věděla jsem, a opravdu se mě neptejte jak, že Will mi pořád nevěřil. Sice nic neřekl, ale jen proto, že důvěřuje úsudku svého bývalého učitele. Takže jsem se rozhodla, že mu předvedu opravdu věrohodný důkaz.
Otevřela jsem od skříně, která stála v mém pokoji, a kde jsem měla schované věci, ve který jsem se tady objevila. Vytáhla jsem tílko a kraťasy, moje hodinky, které normálně ni nesundávám z ruky a knihu Vinnetoua, kterou jsem našla jen kousek od místa, kde jsem se objevila v první den. Jestli mi neuvěří teď tak už nikdy.
Když jsem vyšla a z pokoje, Will už seděl za stolem a popíjel kávu. V místnosti vládlo přátelské ticho.
Ani jeden se na mě nepodíval. Ani nemuseli, věděli, že to musím být já.
Rozhodla
jsem se taky si nalít kávu a posadila jsem se k nim.
Knihu jsem si položila vedle sebe.
Halt nepatrně pozvedl obočí a pak nepatrně souhlasně kývl. Ani mě nepřekvapilo, že i Halt dospěl k názoru, že mi Will nevěří.
Ale to se teď změní.
" Wille, já vím , že mi nevěříš a mlčíš jen kvůli Haltovi, které si zřejmě hodně vážíš.
Takže jsem se rozhodla, že ti předložím důkaz, který nebudeš moct ignorovat."
Začala jsem a čekala
na jeho reakci. Will sebou trhl, jako kdyby byl silně zamyšlený a podíval se na mě.
Zřejmě byl silně překvapený z toho, co vidí.
" Sarah… co to…"
vykoktal ze sebe a nevěřícně
se na mě koukal.
" Co to je? No, řekla bych, že je to oblečení, ve kterém jsem se tady objevila. Takhle se oblékáme normálně.
Je to tak už aspoň jedno desetiletí.
To, co mám ruce, jsou hodinky.
Ukazují nám čas čtyřiadvacet hodin denně.
A kniha je od Karla Maye, jednoho z nejznámějších westernových spisovatelů. Pokud mi pořád nevěříš zkus jí otevřít. Je napsaná česky. Mým rodným jazykem."
Opatrně se natáhl pro knihu a otevřel ji.
S jistým nerozluštitelným výrazem ji za chvíli zavřel a kývl hlavou na znamení, že to tak opravdu je.
Ještě pár minut se ptal na nějaké detaily ohledně mého minulého života, ale pak nás přerušil Halt s tím, abychom následovali ven.
Vyšli jsem před chaty a šli k výběhu, kde se pásli koně.
Jakmile viděli Abelard a Cuk své pány,, přiběhli k ohradě a dožadovali se podrbání mezi ušima. K mému velkému překvapení, se tam pásl i třetí kůň, kterého jsem neznala. Vůbec si nás nevšímala a dál se nerušeně pásl.
Vešli jsem do ohrady a Halt zamířil k tomu neznámému koni, který se nám nakonec vydal naproti. Přiběhl k Haltovi, který ho pohladil po měkkých nozdrách, a spokojeně zafrkal.

" Jmenuje se Sunshine."
Výstižné jméno. Měla válcovité tělo a krátké, ale zato silné nohy. Hřívu měla skoro krémově bílou a její srst měla nádhernou zlatavou barvu.
Jako sluneční svit.
Musela jsem se usmát. Byla nádherná.
Pomalu jsem k ní přišla a podrbala ji. Očividně se jí to líbilo, protože jakmile jsem přestala, drcala do mě hlavou,abych nepřestávala. Když zvedla hlavu, její oči byly přibližně ve výšce těch mých. Koukala na mě nádhernýma očima s jiskřičkou chytrosti.
Oblíbila jsem si ji na první pohled.
" Jak vidím, tak jsem se už sblížili." Ozval se za mnou Halt a já se k němu s úsměv na rtech otočil, stále drbajíc Sunshine za ušima.
" Ano, to ano. Je nádherná." Odpověděla jsem s úsměv.
Tento okamžik byl dokonalý. Tedy až na bodnutí smutku. Určitě už musela mít majitele a on si pro ni určitě přijde.
" Halte, nevíš komu patří?
Já jen, že mi nepřipadá zrovna zodpovědné nechat utéct tak krásné zvíře." Vyjádřila jsem svou obavu a v očekávání jsem se zadívala na Halta.
Místo toho,aby mi Halt odpověděl, Will vedle mě vyprskl smíchy. Podívala jsem se na něj se zdviženým obočím. Sakra! už začínám být jak Halt.
" Tak už jí to řekni Halte. Jak je vidět, tak jí to samotné nedojde." Řekl
Will s úsměvem, zatímco ve mně narůstala nedůvěřivost. Něco přede mnou tají.
" A to jsem si myslel, že používá svou hlavu. To jsou všichni učni takový?"

Zeptal se Halt
nějaké imaginární osoby a nečekaje na odpověď pokračoval dál.
" Koho si myslíš, že ten kůň je? Já i Will koně už máme. Kdyby se sem zatoulal, určitě by se klidně nepásl s našimi koňmi, kteří by nás zavolali hned jak by se tady objevil .
Takže co myslíš, čí asi tak bude?" Zeptal se mně s ironii v hlase zřekla až mi to dojde. Došlo mi jen chviličku potom, co to dořekl.
To snad není možný!!!!!
" Halte… to jako… opravdu…." Nedokázal jsem to doříct. A jak bylo vidět, Halt ani Will mi to nehodlali ulehčit.
" Opravdu je to můj kůň?"

A když jsem viděla Willův souhlasný úsměv a kývnutí Halta, málem jsem vyskočila do vzduchu radostí.
Opravdu je moje. Sunshine je můj kůň. Tento okamžik by nedokázali zkazit ani mí rodiče, dokonce ani má sestra.
Bylo to dokonalé. Ani jsem si to neuvědomila a hodila jsem se Haltovi kolem krku se vší tou radostí ve mně. Překvapila jsem ho natolik, že se nezmohl na nic jiného než mě pořádně obejmout, abychom nespadli na zem.
Ani ne za vteřinu jsem si uvědomila, co jsem to udělala. Ztuhla jsem a co nejrychleji odskočila dozadu.
" Halte, promiň, já jsem si to neuvědomila, promiň."

Řekla jsem a koukal přitom na špičky mých bot. Nedovážila jsem se pohlédnout do jeho očích. Bála jsem se toho, co tam uvidím. Nastalo napjaté ticho.
" To mám z toho, že jsem si za učně vzal dívku." Řekl a já se na něho podíval s navou nadějí v očích. Halt se na mě díval nezdviženým obočím určitě nevypal rozzlobeně. Nehorázně se mi ulevilo.
Podívala jsem na Willa, který se jen usmíval a nijak to nekomentoval. Úsměv jsem mu vrátila narovnala se v ramenou.
Dnes jsem konečně a doopravdy poznala, jaké to je být někde, kde vás mají rádi. A tady mě rádi mají. Cítila jsem to z Halta i z Willa. Nebyla jsem sama. Měla jsem nové přátelé, kteří stáli za mnou. Samozřejmě i zvířecí, když do mě Sunshine drcla hlavou a dožadovala se poznanosti. Konečně vím jaké je to být doma.

Znamení zvěrokruhu

1. února 2011 v 17:58 | Zákaz kopírování veškerého obsahu bez mého souhlasu!!!! |  Horoskopy

Znamenia zverokruhu


Slnko je stredom našej slnečnej sústavy, preto bude našou hlavnou planétou v horoskope narodenia. Označuje jadro ľudskej bytosti, iskru, vlastne podstatu. Keď čítate astrologické predpovede o vašom znamení v novinách, časopisoch i na webe, dozvedáte sa vlastne ako bude reagovať vaše Slnko v horoskope. Dozviete sa všeobecné veci o vašom znamení. Slnko na oblohe žiari každý deň a tvorí so Slnkom v našom horoskope určitý uhol. Pre každého človeka bude tento uhol iný. Každý človek je vlastne originál. Pre základné pochopenie ostaňme pri 12 slnečných znameniach zverokruhu. Cyklus začína Baranom a končí Rybami.

Slnko v znamení Barana: živel oheň (21.3. - 19.4.)

Jarné slnko má veľkú silu, príroda ožíva. Barani vládnu nevyčerpateľnou silou. Pri chorobách zvyknú trpieť vysokými horúčkami a bolesťami hlavy. Zvykne im to však rýchlo prejsť. Hovorí sa: tvrdohlavý ako baran, ale aj mierumilovný baránok. Takí sú aj naši Barani. Zlosť ich rýchlo prejde. Vládcom ich znamenia je planéta Mars, z mytológie planéta vojny a vášne. Barani sú preto bojovní, impulzívni, nepozerajú sa na následky svojich činov. Konajú hneď. Z toho vyplýva, že sa ťažko prispôsobujú. Vedia sa tešiť zo svojej silnej energie, ktorá sa prejavuje ako egoistická. Preto im niekedy krivdíme a nazývame ich sebeckými. Radšej ich nabádajme k sebaovládaniu.

Slnko v znamení Býka: živel zem (20.4. - 20.5.)

Ohnivá energia Barana sa upokojila. Býk je preto pomalší, niektorým znameniam pripadá až ťažkopádny. Zato je vytrvalý, má stály a realistický názor. Rád si dobre zaje. Hmotné zabezpečenie je pre neho veľmi dôležité a zvyčajne ho aj má. 
Vládkyňou znamenia je Venuša, bohyňa lásky a krásy, ktorá mala rada pokoj, pôžitky, zábavu a bezpečie. Preto sa Býci boja zmien.

Slnko v znamení Blížencov: živel vzduch (21.5. - 21.6.)

Vzduch, ktorý je tu pod vplyvom posla bohov Merkúra, ovplyvňuje Slnko v Blížencoch. Preto sú Blíženci bystrí v myslení, milí, priateľskí a komunikatívni. Je medzi nimi veľa redaktorov a spisovateľov. Na rozdiel od Býkov, Blíženci nevedia dlho ostať na jednom mieste. Pôsobia ako neposedné deti aj v neskoršom veku. Zaujíma ich veľa vecí naraz a chcú toho veľa stihnúť. Preto im druhí vyčítajú, že sú povrchní a dvojtvárni.

Slnko v znamení Raka: živel voda (22.6. - 22.7.)

Obdobie slnovratu spolu s vládcom znamenia Mesiacom, vyvolávajú v nás spomienky vrátiť sa do minulosti. Raci majú tieto vlastnosti. Zakladajú si na rodinnom živote, alebo aspoň na tom, aby sa mali vždy kde vrátiť. Voda je živel citu a emócií. Raci, tak ako všetky vodné znamenia, sú citliví. Radi sa starajú o členov svojej rodiny. Väčšinou je to pravda.

Slnko v znamení Leva: živel oheň (23.7. - 22.8.)

V tomto období je veľmi teplo. Vládne Slnko. O Levovi sa hovorí, že je najsilnejšie znamenie zverokruhu. Nemusí to tak vždy byť. Keď si Lev neuvedomí, akú má silu, obráti ju vlastne proti sebe. Nakoniec môže na to sám doplatiť. Majestátnosť a sebavedomosť ľudí zrodených v tomto období si všimne každý. Levov charakterizuje aj čestnosť a veľkorysosť.

Slnko v znamení Panny: živel zem (23.8. - 22.9.)

Zber úrody z polí a jej uskladnenie dáva charakter znameniu Panny: pracovitosť a spolu s vládcom už spomenutého Merkúra pri Blížencoch, zhromažďovanie i triedenie informácií. Problémom pritom môže byť, že v záplave týchto vedomostí Panna zabúda rozlíšiť to podstatné. Ináč prívetivá Panna nemá rada kritiku, preto jej to povedzte opatrne, ak sa piple v detailoch. Zem dáva Pannám vzťah k hmote a praktickosť.

Slnko v znamení Váh: živel vzduch (23.9. - 23.10.)

Zverokruh sa nám prehupol do druhej polovice. V tomto období zvažujeme a hodnotíme úrodu roka. Vládkyňou Váh je opäť Venuša, ale bude mať trochu iný charakter ako u zemského Býka. Vzduch núti Váhu premýšľať nad princípmi krásy, lásky a o spravodlivosti na svete. Veľa času jej zaberie rozhodovanie a vzťahy, hlavne partnerské. Dokáže svoj cieľ dosiahnuť diplomatickou cestou, jemnosťou a šarmom Venuše.

Slnko v znamení Škorpióna: živel voda (24.10. - 22.11.)

Škorpiónovi vládne Pluto, planéta podsvetia, ktoré je spojené so smrťou. Čas v tomto období spájame s očistou. Príroda má charakter neskorého večera, kedy si dávame dole šaty a zobliekame si svoje telo. Je to druhé najsilnejšie znamenie po Levovi. Dáva človeku narodenom v tomto období samostatnosť, energiu a odvahu. Nevie byť podriadeným Keď ním je, tak iba naoko. Má rád pravdu a odvážne sa postaví na jej stranu, aj keď vie, že na to doplatí. Toto znamenie je spájané so silnou sexualitou a prežívaním orgazmu ako krátkodobej smrti.

Slnko v znamení Strelca: živel oheň (23.11. - 21.12.)

Po očiste prichádza transformácia, Táto neustála premena charakterizuje aj ohnivých Strelcov. Na svoj trón si sadá Jupiter, vládca Bohov. Preto je povaha predstaviteľov tohto znamenia vznešená a povznášajúca sa nad ostatných. Strelci sú obdarení vysokými ideálmi, širokým rozhľadom. Pritom zabúdajú na jednoduché veci bežného života. Šípy Strelcov často mieria k oblohe mystiky, filozofie a Boha.

Slnko v znamení Kozorožca: živel zem (22.12. - 20.1.)

Obdobie Kozorožca je spojené so zimným slnovratom, preto poskytuje dobré predpoklady k životnému vzostupu. Saturn je jedným z Bohov Zeme, dieťa Gáje Bohyne Zeme. Je symbolom zákonov, výchovy, obmedzenia a času. Človek zrodený v tomto čase má zmysel pre poctivosť a prísne to dodržiava. Preto niekedy pôsobí dojmom suchára. Zem mu dodáva vytrvalosť a schopnosť postupne nadobudnúť veľký majetok.

Slnko v znamení Vodnára: živel vzduch (21.1. - 18.2.)

Zima pokračuje, ale už nie je taká tuhá. Je obdobie plesov a karnevalov. Revolučná planéta Urán prináša zmeny, boj proti zabehaným poriadkom. Vodnár nie je vodné znamenie, ale nosí vodu, ktorá je základným nositeľom nevedomého myslenia. Toto predposledné znamenie zverokruhu má veľmi zložitú povahu, s oslňujúcou logikou, zmyslom pre demokraciu a vernosťou svojim ideálom.

Slnko v znamení Rýb: živel voda (19.2. - 20.3.)

Zimné obdobie končí. Slabé Slnko spolu s vládcom znamenia Neptúnom, Bohom mora a podzemných vôd, núti človeka zamyslieť sa nad sebou a ustúpiť z búrlivého spoločenského života, kedy vládol Urán. Ryby, ako posledné zo znamení, majú niečo z každého znamenia vo zverokruhu. Preto sa o Rybách hovorí, že všetko vedia a nepotrebujú o tom ani hovoriť. Nie je to ale pravidlom, že Ryba musí mlčať ako ryba. Mlčí vtedy, keď to ona chce!

Čínské znamení

1. února 2011 v 17:57 | Zákaz kopírování veškerého obsahu bez mého souhlasu!!!! |  Horoskopy

Čínske znamenia

V Číne mali horoskopy dávnu tradíciu a ovplyvňovali život obyvateľstva vo veľmi vysokej miere. Podľa vzájomných kombinácii sa vypočítavali vhodné obdobia na začiatok čohokoľvek. Zvlášť vo vysokej miere sa brali do úvahy aj kombinácie vhodnosti partnerov na spolužitie. V tomto prvom článku preberieme len jednotlivé charakteristiky pováh, aby ste si vedeli utvoriť orientačný záver v spoznávaní seba a svojich blízkych.

Potkan

RokObdobie
191218. Feb 1912 - 05. Feb 1913
192405. Feb 1924 - 23. Jan 1925
193624. Jan 1936 - 10. Feb 1937
194810. Feb 1948 - 28. Jan 1949
196028. Jan 1960 - 14. Feb 1961
197215. Feb 1972 - 02. Feb 1973
198402. Feb 1984 - 19. Feb 1985
199609. Feb 1996 - 06. Feb 1997
200807. Feb 2008 - 25. Jan 2009
Potkan je šarmantný ale aj útočný. Na prvý pohľad pôsobí vyrovnane a milo. Na to sa však nespoliehajte. Zdanie klame. Ukrýva neustály nepokoj a útočnosť. Je aj nervózny, netrpezlivý a zlostný. Má rád spoločnosť a rád si poklebetí na účet iných. Neznáša však kritiku, preto sa sám nerád zdôveruje. Túži po zisku. Rád zneužíva na ceste za svojím cieľom. Žije v neustálom strachu pred biedou.
Zamestnanie: Najradšej také, kde treba pracovať hlavou a nie rukami. Rád využíva prácu iných.Jeho um je prenikavý a kritický. Je dobré dať na jeho rady.
Vzťahy: V láske citlivý a vášnivý.
Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope: Partnerstvo s Drakom, ktorý mu poskytne silu a vyrovnanosť výmenou za jeho kritický rozum. Mohol by sa dohodnúť s Byvolom, pri ktorom získa predovšetkým istotu. Opica Potkana fascinuje, hoci si to nerád priznáva. Bezhlavo sa do nej zaľúbi a Opica sa na ňom výborne zabáva. Koňovi by sa mal vyhýbať, je priveľký individualista a príliš nezávislý, aby znášal malichernosť a ziskuchtivosť Potkana. Zlým obchodom môže prísť o majetok a neopätovanou láskou o šťastie. Tretiu etapu prežije pokojne a starobu bezstarostne, ak sa narodil v lete. Život pre neho nastavuje veľa pascí. Mnohí skončia vo väzení alebo zomrú nečakanou smrťou.

Byvol

RokObdobie
191306. Feb 1913 - 25. Jan 1914
192524. Jan 1925 - 12. Feb 1926
193711. Feb 1937 - 30. Jan 1938
194929. Jan 1949 - 16. Feb 1950
196115. Feb 1961 - 04. Feb 1962
197303. Feb 1973 - 22. Jan 1974
198520. Feb 1985 - 08. Feb 1986
199707. Feb 1997 - 27. Jan 1998
200926. Jan 2009 - 14. Feb 2010
Byvol je trpezlivý, nenápadný, presný a metodický. Vzbudzuje dôveru a preto máva úspech. Je zádumčivý a má rád samotu. Dosť často je ale aj cholerik a násilník. Vtedy mu treba ísť z cesty, lebo môže byť nebezpečný. Pôsobí síce mierumilovne, ale je tvrdohlavý a neznáša, keď sa mu niečo nedarí. Žena-Byvol je výbornou domácou paňou a hostiteľkou. Často je hlavou rodiny ona. Byvol narodený v zime bude mať príjemný život. Ak sa však narodil v lete, musí stále ťažko robiť a nikdy nenájde pokoj.
Zamestnanie: Má vodcovskú povahu a v prípade potreby vie byť dobrým rečníkom, hoci vo svojej podstate je skôr mlčanlivý. Je výhodné mať v rodine Byvola, najmä ak vlastníte obchod.
Vzťahy: Nedopustí, aby člen jeho rodiny alebo niekto z jeho okolia podľahol módnym výstrelkom. Rodina zaujíma v jeho živote dôležité miesto. Byvol sa rád drží starých zvyklostí. Miluje svoju rodinu a je pyšný na svoje deti. Je však prísny, vyžaduje slepú poslušnosť a všetkým dáva pocítiť svoju moc, hlavne v staršom veku.
Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope: Ideálnym manželským a životným partnerom Byvola je Kohút. Majú spolu veľa spoločné. Byvol nezazlieva Kohútovi jeho výstrednosti. Aj Potkan je vhodným partnerom - keď sa raz do Byvola zamiluje, zostane mu verný. Had je síce svojou podstatou neverný, ale je dostatočne múdry na to, aby nestaval na obdiv svoje city. Tak ako Potkana, aj Byvola fascinuje Opica. Jej vynachádzavosť a fantázia mu môžu dopomôcť k úspechu, ale na druhej strane by to znamenalo koniec pokojnému životu, ktorý Byvol potrebuje ku šťastiu. Koza sa pre Byvola nehodí vôbec - jej náladovosť a nevyrovnanosť by boli pre neho ťažkou skúškou nervov. Byvol by si v žiadnom prípade nemal začínať s Tigrom. Znamenalo by to boj na život a na smrť.

Tiger

RokObdobie
191426. Jan 1914 - 13. Feb 1915
192613. Feb 1926 - 01. Feb 1927
193831. Jan 1938 - 18. Feb 1939
195017. Feb 1950 - 05. Feb 1951
196205. Feb 1962 - 24. Jan 1963
197423. Jan 1974 - 10. Feb 1975
198609. Feb 1986 - 28. Jan 1987
199828. Jan 1998 - 15. Feb 1999
201015. Feb 2010 - 02. Feb 2011
Nikomu sa nepodriaďuje, je vzpurný a divoký. Vždy je pripravený na boj. Občas ho treba, hoci i násilím, zadržať, pretože môže zaviesť do nešťastia dôverčivých, ktorí ho nasledujú. Jeho odvaha je nedisciplinovaná. Je ťažké odolať jeho príťažlivosti a jeho prirodzená autorita mu dodáva prestíž. dosiahne poslušnosť druhých, ale sebe rozkazovať nedá. A predsa sa aj jemu môže stať, že bude tak dlho váhať s rozhodnutím, že bude neskoro. Jeho život je poznačený výnimočnými udalosťami a nečakanými situáciami, všade naňho číha nebezpečenstvo. na staré kolená - ak sa ich pri svojom nebezpečnom spôsobe života dožije - bude konečne žiť pokojne.
Zamestnanie: Ak sa mu podarí ovládať sa, alebo uvažovať skôr než niečo podnikne, ak počúvne dobré rady a bude opatrnejší, jeho úspech je istý. Tiger môže mať šance vo všetkých povolaniach, ktoré vyžadujú odvahu a kde nemá nadriadených.
Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope: Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope: Ušľachtilý a čestný Kôň, silný a vyrovnaný Drak, verný a spravodlivý Pes sú pre Tigra najvhodnejšími partnermi. Hadovi by sa mal vyhýbať, nemá pre Tigrove slabosti pochopenie. Opica je zase príliš prefíkaná a ľstivá a ľahko by Tigra podviedla, či už v láske, alebo v obchodných vzťahoch. V žiadnom prípade by sa Tiger nemal dať do spolku s Byvolom. Sú protipólmi v myslení a navzájom by sa zničili. Ani s Mačkou nevychádza Tiger najlepšie.

Mačka (Zajac)

RokObdobie
191514. Feb 1915 - 02. Feb 1916
192702. Feb 1927 - 22. Jan 1928
193919. Feb 1939 - 07. Feb 1940
195106. Feb 1951 - 26. Jan 1952
196325. Jan 1963 - 12. Feb 1964
197511. Feb 1975 - 30. Jan 1976
198729. Jan 1987 - 16. Feb 1988
199916. Feb 1999 - 04. Feb 2000
201103. Feb 2011 - 22. Jan 2012
V niektorých starších horoskopoch je Mačka uvádzaná ako Zajac. Je to najšťastnejšie znamenie. Je zručná, nadaná, má zdravú, nie však prehnanú ctižiadosť. Je príjemným spoločníkom, je diskrétna, rezervovaná, ušľachtilá. Rada stavia na obdiv svoje dobré vlastnosti, pretože vie, ako sa ľuďom zapáčiť a ako získať ich spoluprácu. Vie sa šikovne vyjadrovať. Je povrchná. Mačka sa nedá ľahko vyviesť z rovnováhy. Nenávidí všetko, čo prináša problémy a nepokoj. Bezbrannosť ju privádza na okraj šialenstva, niekedy aj smrti. často sa však za jej nežnosťou skrýva až zlovestná sila.
Zamestnanie: Mačka správne špekuluje a má schopnosť vycítiť dobrý obchod alebo vhodnú príležitosť. Vo finančných záležitostiach má šťastnú ruku. Vie šikovne viesť obchody a kto s ňou raz uzavrel zmluvu, musí ju chtiac-nechtiac dodržať. V podstate je mierna a je veľmi uvážlivým obchodníkom. Jej opatrnícka povaha, vyberaný vkus, šarm a zmysel pre obchod jej dopomáhajú k úspechu v rôznych povolaniach.
Vzťahy: Istota a harmónia sú pre ňu nevyhnutné. Ľahko sa rozplače, ale rovnako rýchlo jej slzy vyschnú. Melanchólia žien - Mačiek im pridáva na zaujímavosti a dodáva im šarm. Je nežná a pozorná, dokáže milovať a byť verná, ale má aj sklon zanedbávať svoju rodinu. Nemá pre ňu ten pravý zmysel. Nelipne priveľmi na svojich rodičoch ani deťoch. Uprednostňuje priateľov, ktorých si môže sama vybrať. Materinský inštinkt ženy - Mačky nie je veľmi vyvinutý, ale napriek tomu si svoje povinnosti vždy splní.
Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope: Mačka si dobre rozumie s Kozou, oceňuje jej umelecké nadanie. Pripraví Koze pohodlný dom a bezstarostný život a jej nálady bude prijímať s nadhľadom. Aj čestný Pes a svedomitá Sviňa sú pre Mačku vhodnými partnermi. Kohút jej svojim vystatovaním ide na nervy a Potkan by sa jej mal vyhýbať. Vzťahy s Tigrom, či už v láske alebo v povolaní, bývajú napäté. Mačka je v tomto vzťahu tá slabšia a pri hádkach sa stiahne.

Drak

RokObdobie
191603. Feb 1916 - 22. Jan 1917
192823. Jan 1928 - 09. Feb 1929
194008. Feb 1940 - 26. Jan 1941
195227. Jan 1952 - 13. Feb 1953
196413. Feb 1964 - 01. Feb 1965
197631. Jan 1976 - 17. Feb 1977
198817. Feb 1988 - 05. Feb 1989
200005. Feb 2000 - 23. Jan 2001
Drak prekypuje životným elánom a podnikavosťou. Je úprimný, spoľahlivý, dokonalý. Nie je schopný malichernosti a pokrytectva. Neovláda diplomaciu. Neľutuje námahu, tvrdo drie a nepýta sa, či sa to oplatí. Všade hľadá dokonalosť . Kladie vysoké nároky na seba i na druhých. Je až neúnosne svedomitý. Žiada veľa, ale s neuveriteľnou veľkorysosťou aj rozdáva.  Drak je impulzívny a tvrdohlavý. Nerád sa viaže. V prvej etape života bude mať ťažkosti, pretože kladie na svoje okolie priveľké nároky.
Zamestnanie: Jeho názory treba brať vážne. Jeho rady bývajú dobré. Má vplyv na svoje okolie, ktoré ho poslúcha. Stojí v priaznivej konštelácii a je symbolom života a rastu.
Vzťahy: Dáva sa klamať i vlastnými citmi. Úspechy má aj v láske a hoci sa sám skutočne zamiluje len málokedy, býva často milovaný. Často býva stredobodom milostných afér, alebo spôsobí milostnú drámu bez toho, aby o tom vedel. Ženy narodené v tomto znamení mávajú veľa obdivovateľov a dostávajú početné ponuky k sobášu. Svojich rodičov hodnotí prísne. Pretože je múdrejší ako jeho blížni, bude sa cítiť nepochopený.
Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope: Mohol by šťastne žiť s Potkanom - hoci Potkan toto spojenie využije vo svoj prospech - ale prispeje k spoločnému šťastiu nadaním vo veciach finančných. To isté platí aj o Hadovi - jeho humor dokáže otupiť ostré hrany Drakovej povahy. A Drak bude obdivovať krásu ženy-Hada a bude na toto vlastníctvo pyšný. Vystatovačný Kohút s radosťou vyzbiera omrvinky Drakovho úspechu. Opica a Drak sa vzájomne dopĺňajú v láske i povolaní. Spojenie sily a ľsti je obom na úžitok. Partnerstvo Draka s Tigrom nebude mať hladký priebeh. Pes je príliš kritický a pesimistický, ale často má podobné ideály. Na dlhodobý vzťah sa nehodia. Pes je priveľký realista - čo by Drak lietajúci často v oblakoch nezniesol.

Had

RokObdobie
191723. Jan 1917 - 10. Feb 1918
192910. Feb 1929 - 29. Jan 1930
194127. Jan 1941 - 14. Feb 1942
195314. Feb 1953 - 02. Feb 1954
196502. Feb 1965 - 20. Jan 1966
197718. Feb 1977 - 06. Feb 1978
198906. Feb 1989 - 26. Jan 1990
200124. Jan 2001 - 11. Feb 2002
Had je tajomné zviera a všetky národy sveta mu pripisujú zvláštny význam, či už v dobrom, alebo zlom zmysle. Je obdivovaný, múdry, rozhodný a príťažlivý. Fakty, skúsenosti, rady a úsudky iných ho ovplyvnia len málokedy. Neznáša porážku, neúspech. Miluje peniaze a majetok K človeku, ktorý sa ocitne v núdzi, má súcit. Pomôže mu radou i činom, len peniazmi nie. Svojho chránenca si privlastní a s pravým hadím inštinktom privinie na svoju hruď, až sa chudák nemôže pohnúť a často sa aj zadusí.
Zamestnanie: Rozhodnutý dosiahnuť svoj cieľ, bude Had neúprosne postupovať a rýchlo konať. Čo si raz zaumienil, to sa mu musí podariť. Vo finančných záležitostiach má šťastie. Hodí pre všetky povolania, kde možno dobre zarobiť. Neznáša však riziko a keďže je od prírody lenivý, ani ťažkú prácu.
Vzťahy: Muž-Had je šarmantný, citlivý, má príjemné správanie a zmysel pre humor. Žena-Had je pôvabná a krása jej často dopomáha k veľkému úspechu. V láske je vlastnícky a žiarlivý, aj keď sám nemiluje. Aj tu si svoju obeť privinie veľmi pevne, Aby obmedzil partnerku máva veľa detí. Nestále city a sklon k milostným dobrodružstvám.
Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope: Byvol má tiež rád veľkú rodinu a preto s ním Had môže žiť v šťastnom manželstve. Hlavne pokiaľ Byvol zostane pánom v dome. Had mu to s radosťou prenechá. Partnerstvo Hada a Kohúta prinesie nejeden spor, hoci sa k sebe vlastne dobre hodia, lebo si navzájom korigujú svoje chyby. Beda Svini!  Had dá voľný priechod najhorším vlastnostiam a bezbrannú a dôverčivú Sviňu si veľmi rýchlo zotročí a zmanipuluje. Sám by sa však mal mať na pozore pred Tigrom. Ten by ho vedel zničiť.

Kôň

RokObdobie
191811. Feb 1918 - 31. Jan 1919
193030. Jan 1930 - 16. Feb 1931
194215. Feb 1942 - 04. Feb 1943
195403. Feb 1954 - 23. Jan 1955
196621. Jan 1966 - 04. Feb 1967
197807. Feb 1978 - 27. Jan 1979
199027. Jan 1990 - 14. Feb 1991
200212. Feb 2002 - 31. Jan 2003
Kôň je statný, sebaistý a elegantný. Rád sa ukazuje medzi ľuďmi. Je zhovorčivý, žoviálny, galantný, sympatický, prívetivý, dobre vychovaný a všeobecne obľúbený. Je horkokrvný a netrpezlivý a keď sa dá strhnúť hnevom, môže si veľa vecí pokaziť. Je veľký egoista. Chce, aby si ho jeho okolie cenilo, túži po uznanlivom súhlase, chvále, lichôtkach. Často si dokáže - aj napriek svojim dobrým vlastnostiam - pokaziť život. Prvé dve etapy života prežije nepokojne. Tretiu etapu života prežije už mierne.
Zamestnanie: Ak to chce v živote niekam dotiahnuť, mal by sa stále ovládať. Vie šikovne zaobchádzať s ľuďmi. Je pohotový. Rýchlo uhádne myšlienky partnera a vopred vyvráti jeho argumenty. Ak jeho ctižiadosť zvíťazí nad vášňou, môže byť šťastný a úspešný.  Je výrečný, preto mu sedí politika.
Vzťahy: Veľmi skoro opustí rodičovský dom a to sa nezaobíde bez ťažkostí. Jeho nerozvážna povaha mu dá v láske poriadne zabrať. Neznáša samotu. Vo vzťahu k druhému pohlaviu je nestály a slabý. Ak sa zamiluje, stratí hlavu a zanedbá prácu i povinnosti. Je vášnivý a nerozvážny. Jeho práca prináša úžitok a blahobyt celej rodine.
Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope: Kôň si dobre rozumie s Kozou. Obaja sú veľmi podnikaví. Občas sa však môžu dostať až na okraj priepasti. Jej nevyrovnanosť a náladovosť ho neruší, pretože si ich popri svojom egoizme ani nevšimne. S Tigrom a Psom vychádza dobre. Navzájom sa dopÄşňajú. Tiger a Pes sú takí zaujatí svojimi veľkými úlohami, že jeho milostným nápadom nevenujú pozornosť a nechajú Koňa vychutnávať život. V žiadnom prípade by Kôň nemal spojiť svoj život s Potkanom. Ich manželstvo by mohlo viesť ku katastrofe.

Koza

RokObdobie
191901. Feb 1919 - 19. Feb 1920
193117. Feb 1931 - 05. Feb 1932
194305. Feb 1943 - 24. Jan 1944
195524. Jan 1955 - 11. Feb 1956
196705. Feb 1967 - 29. Jan 1968
197928. Jan 1979 - 15. Feb 1980
199115. Feb 1991 - 03. Feb 1992
200301. Feb 2003 - 21. Jan 2004
Koza je elegantná, umelecky založená a zamilovaná sama do seba. Nie je spokojná so svojím osudom a svojou náladovosťou znepríjemňuje život druhým. Je náročná a bezohľadná a nie je si toho vôbec vedomá. Jej nedisciplinovanosť a nedochvíľnosť ju robia neznesiteľnou. Keď chce, vie byť milá a šarmantná. Rada profituje z iných a niekedy žije úplne na ich úkor. Je nesamostatná. Vždy potrebuje nejakú oporu, ale dokáže sa vynájsť v každej situácii, keď pocíti čo len minimálnu istotu. Je rada, keď sa jej venuje pozornosť, rozpráva sa o nej, keď ju niekto vedie, radí a pomáha jej. Spolieha sa na druhých. Pesimizmus jej veľmi vyhovuje, lebo má len ďalšiu zámienku pre svoje večné váhanie a lamentovanie. Chová sa vychovane a jemne, ale za týmto správaním ukrýva svoje nálady a vrtochy. Miluje fantastiku a nadprirodzeno.  Je ochotná nezištne pomôcť, ale mnohokrát nerozdáva zo svojho, ale z cudzieho. Koza sa dá ľahko priviazať, ale potom strečkuje. Ľudová múdrosť hovorí, že koza priviazaná na trávnatej ploche je pokojná a trpezlivá, ale na vyschnutej neprestajne bedáka.
Zamestnanie: Má talent a vkus. Hodí sa aj na technické povolania, kde môže využiť svoju šikovnosť a inteligenciu. V žiadnom prípade by nemala pracovať v obchode a nie je stvorená ani pre armádu. Nie je ani dobyvateľom, ani vodcom.
Vzťahy: Druhá etapa života bude pre milostné pletky pohnutá, ale v prvej a tretej etape bude mať veľké šťastie. Za všetko, čo sa jej prihodí, alebo nepodarí, môžu vždy tí druhí
Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope: Milostný život Kozy je pohnutý a plný premien, ale bez vážnych ťažkostí. Ak sa spojí s Mačkou, Sviňou alebo Koňom, bude všetko v najlepšom poriadku. Každý z nich jej môže poskytnúť pohodlie.  Zajac sa bude na jej vrtochoch zabávať, Sviňa ich bude znášať - ak nebudú celkom neznesiteľné - a egoistického Koňa nebudú rušiť. Žiadne iné znamenie Kozu dlhodobo neznesie.

Opica

RokObdobie
192020. Feb 1920 - 07. Feb 1921
193206. Feb 1932 - 25. Jan 1933
194425. Jan 1944 - 12. Feb 1945
195612. Feb 1956 - 30. Jan 1957
196830. Jan 1968 - 16. Feb 1969
198016. Feb 1980 - 04. Feb 1981
199204. Feb 1992 - 22. Jan 1993
200422. Jan 2004 - 08. Feb 2005
Je tým najnevyspytateľnejším zo všetkých znamení. Je vtipná a niekedy aj duchaplná a vždy prefíkaná. Je spoločenská a navonok si so všetkými rozumie, ale to je často iba taktika. Opica - vždy veselá, milá, ochotná pomáhať - často skrýva za svojou prívetivosťou zlú mienku, ktorú má o svojom okolí. Je diplomat a dokáže sa dostať z každej nepríjemnej situácie. Nedá si nič nanútiť, pretože chce byť nezávislá a slobodná a o tom, čo robiť alebo nerobiť, rozhoduje sama. Zabáva tým, že rieši najzáhadnejšie problémy a vymýšľa si nové finty. Je prefíkaná, pohotová a plná elánu. Môže sa stať aj slávnou, ak to nepreženie so svojimi rečami. Býva dobre situovaná, hoci z času na čas sa môže dostať do finančných ťažkostí. V láske má menej šťastia. Iba málokedy dosiahne trvalejšie šťastie. Ale nezúfa si. Má schopnosť smiať sa svojmu neúspechu a učiť sa zo svojich skúseností. Ak sa však nemôže pustiť do vecí hneď, radšej to vzdá skôr, než začala.
Zamestnanie: Opica je intelektuál, vyzná sa vo veciach a vie, čo sa deje vo svete. Je vzdelaná až učená a má dobrú pamäť. Svojou vynaliezavosťou a originalitou s ľahkosťou prekoná aj tie najťažšie problémy. Je posadnutá úspechom. Má najväčšie šance svoj cieľ dosiahnuť; či už pomocou svojho umu a inteligencie, alebo klamstva a podvodu. Vo všetkých povolaniach môže dosiahnuť úspech - v obchode, v politike.
Vzťahy: Jej vzťahy k opačnému pohlaviu sú nestále a menlivé. Rýchlo sa zamiluje, ale čoskoro sa partnera presýti a tak večne hľadá nové objekty. Je veľmi nestála a prelietavá. V prvej etape života bude šťastná, druhú prežije búrlivo. Jej plány sa skrížia alebo nevyjdú. Tretia etapa bude pokojná, ale na staré kolená ostane asi sama.
Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope: Dokonca aj mocného, šikovného a inteligentného Draka oklame a obávaného Tigra dokáže vodiť za nos. Dobre vychádza s Drakom. Prefíkanosť Opice a moc Draka je dobrým spojením pri obchodovaní. Aj Potkan je pre ňu dobrým partnerom. Je ňou fascinovaný a celý život ju bude zbožňovať, aj keď jeho láska nebude opätovaná. Každé partnerstvo s Tigrom je pre Opicu dynamitom a Opica pritom riskuje svoju kožu.

Kohút (Sliepka)

RokObdobie
192108. Feb 1921 - 27. Jan 1922
193326. Jan 1933 - 13. Feb 1934
194513. Feb 1945 - 01. Feb 1946
195731. Jan 1957 - 17. Feb 1958
196917. Feb 1969 - 05. Feb 1970
198105. Feb 1981 - 24. Jan 1982
199323. Jan 1993 - 09. Feb 1994
200509. Feb 2005 - 28. Jan 2006
Kohút trvá na tom, aby bol braný vážne a miluje lichôtky. Rád rozpráva otvorene. Nemá dôvod brať na niekoho ohľad, je mu jedno, či zraní city iných. Jeho excentrickosť sa prejavuje iba navonok - rád sa predvádza, ale v skutočnosti je absolútne konzervatívny. Vždy je pevne presvedčený, že má pravdu a že vie, čo robiť. Nedôveruje nikomu a spolieha iba sám na seba. Rád veľkodušne rozdáva rady.  Má plnú hlavu absurdných a nerealizovateľných plánov a rád fantazíruje. Kohút je izbový filozof so sklonom k nepremysleným činom. Rád sa pohybuje v spoločnosti žien, kde sa môže blysnúť, vystatovať, byť galantný a dvoriť. Tam sa cíti byť pánom. O pánsku spoločnosť nemá záujem, muži ho nudia.
Zamestnanie: Je veľmi pracovitý. Plne sa oddáva svojej práci a vždy by chcel urobiť viac, než dokáže. Keď podniká niečo, čo je nad jeho sily a napriek snaženiu sa mu nedarí, je zúfalý a sklamaný. Hodí sa pre poľnohospodárstvo a všetky povolania, pri ktorých je v kontakte s ľuďmi.
Vzťahy: V spoločnosti je často veľmi zábavný a pôsobí príjemnejšie než v intimite páru. V láske sa bude musieť veľmi namáhať, aby si získal a udržal priazeň milovanej osoby. Často sa sklame, pretože jeho sny o šťastí nezodpovedajú realite všedného dňa. Napriek tomu ostane verný a úprimný.
Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope: Kohút nájde svoje šťastie v spolužití s Byvolom, ktorý má zmysel pre rodinu a tradíciu. S Hadom by si výborne zafilozofovali. Hadova múdrosť by mu prospela tak v láske, ako aj povolaní. Drak by mohol Kohúta - hlavne ženu - urobiť šťastným a úspešným. Pozor pred Mačkou! Mačka neznáša chválenkárstvo Kohúta a pohĹ•da ním.

Pes

RokObdobie
192228. Jan 1922 - 15. Feb 1923
193414. Feb 1934 - 03. Feb 1935
194602. Feb 1946 - 21. Jan 1947
195818. Feb 1958 - 07. Feb 1959
197006. Feb 1970 - 26. Jan 1971
198225. Jan 1982 - 12. Feb 1983
199410. Feb 1994 - 30. Jan 1995
200629. Jan 2006 - 17. Feb 2007
Život Psa je poznamenaný nepokojom. Je ostražitý, mlčanlivý, uzavretý a prejaví sa len vtedy, keď to uzná za vhodné. Vie presne, čo chce, je svojvoľný a tvrdohlavý. Vie byť cynický a býva obávaný. Má sklon všetko okolo seba kritizovať. Je rodený pesimista, ktorý od života nič nečaká. Zachraňuje ho jeho kritický rozum, zmysel a neodškriepiteľná veľkosť ducha. Proti neprávostiam je vždy odhodlaný bojovať.  Na Psa sa dá spoľahnúť, nepozná zradu a dokáže zachovať tajomstvo. Vyjadruje sa nešikovne. Je však veľmi inteligentný a nikto nevie tak načúvať druhým ako on. Budí dôveru a je vždy pripravený pomôcť aj za cenu obeti. Preto si ho ostatní právom vážia. Každá krivda je preňho neznesiteľná a neoddýchne si, kým ju neodstráni. Tento filozof, moralista a revolucionár sa o peniaze nezaujíma. Je nezištný a veľkodušný. Všetky tri etapy života Psa budú poznamenané nepokojom. Detstvo a mladosť sú plné vzruchov. V zrelom veku si robí starosti a pre svoj pesimizmus občas zanedbáva prácu. Na staré kolená si robí výčitky, že málo dokázal.  Jeho život prebehne pokojnejšie, ak sa narodil cez deň.
Zamestnanie: Je úprimný, čestný a vedomý si svojich povinností. Vďaka svojej vytrvalosti vždy dosiahne cieľ. Málokedy presadzuje nezmysly. V každom povolaní Pes sleduje vyšší ideál. Býva schopným vodcom. Má pracovný elán, vôľu a čestnosť v spojení s malou osobnou ctižiadosťou.
Vzťahy: V láske sa zdá byť chladný, ale je to len zdanie. Je netrpezlivý a ustaraný - stále pochybuje o svojich vlastných citoch i citoch milovanej osoby. Aj v láske je Pes úprimný a zodpovedný, ale komplikuje si život neustálym hľadaním - a pochopiteľne nachádzaním - problémov.
Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope: Šťastný by mohol byť s Koňom, pretože ten ho nebude rušiť v jeho veľkých plánoch, hlavne pokiaľ mu Pes dožičí trochu nezávislosti. S Tigrom bude bok po boku bojovať za spravodlivosť a povedú život bohatý na udalosti a dobrodružstvá. S jemnou a veselou Mačkou bude Pes žiť v pokoji a mieri. Drak je priveľmi hrdý, aby zniesol kritický rozum a svojrázny humor Psa Toto spojenie prináša vzťah plný vzruchov. Koza nie je vhodným partnerom. Pes neznáša jej vrtochy a považuje ju za vypočítavú a povrchnú.

Sviňa

RokObdobie
192316. Feb 1923 - 04. Feb 1924
193504. Feb 1935 - 23. Jan 1936
194722. Jan 1947 - 09. Feb 1948
195908. Feb 1959 - 27. Jan 1960
197127. Jan 1971 - 14. Feb 1972
198313. Feb 1983 - 01. Feb 1984
199531. Jan 1995 - 18. Feb 1996
200718. Feb 2007 - 06. Feb 2008
Sviňa má celkom dobré vlastnosti. Je rytierska, galantná, nápomocná, svedomitá a úprimná. Môžete jej veriť, určite Vás neoklame. Je naivná, dôverčivá. Je tolerantná k chybám a slabostiam druhých. Je nestranná, skôr sa pýta, či to, čo robí, je správne. Klame málokedy, iba v sebaobrane. Je inteligentná, ale nie prefíkaná a tak sa občas správa nešikovne. Pohŕda pokrytectvom. Nerozpráva často, ale keď raz začne, nikto a nič ju nezastaví, kým tému nevyčerpá. Za jej dobrosrdečným vystupovaním je skrytá silná vôľa a autorita. S plným nasadením sleduje svoj cieľ. Vopred si však dôkladne premyslí všetky pre a proti a preto budí dojem nerozhodnosti. Vie presne, čo chce, ale obáva sa komplikácii a niekedy váha tak dlho, až je neskoro. Nepovažujte jej dobráckosť a váhavosť za slabosť, je iba mierumilovná. Má málo priateľov, ale je im po celý život verná a ochotná obetovať sa. Voči všetkým, ktorých má rada, je veľkorysá. Ženy narodené v tomto znamení rady obdarúvajú svojich blízkych a poriadajú večierky. Sviňa je temperamentná až výbušná, ale krotí sa, pretože nenávidí hádky a diskusie. Radšej ustúpi, alebo sa tvári, že súhlasí. Háda sa len s tými, ktorých má rada.
Zamestnanie: Sviňa má úspech v každom povolaní, pretože je pracovitá a dôkladná. Môže sa stať významným básnikom alebo umelcom. Môže však aj skĺznuť na šikmú plochu. Po materiálnej stránke si vždy nájde, čo k životu potrebuje. Mala by si dávať pozor a menej dôverovať.
Vzťahy: Jej naivitu možno veľmi ľahko zneužiť a to platí aj v láske. Bude často klamaná a sklamaná - ale aj milovaná. Žena-Sviňa býva veľmi dobrou matkou. Prvá etapa jej života bude relatívne pokojná. V druhej sa dožije všetkých možných aj nemožných konfliktov v láske a manželstve. O svojom nešťastí nedá vedieť, nebude volať o pomoc, pokúsi sa ťažkosti zvládnuť sama.
Partnerstvá s inými znameniami v čínskom horoskope: Najlepším partnerom pre Sviňu je Mačka. Nebudú s ňou totiž žiadne spory. Vhodné je aj manželstvo so silným a vyrovnaným Drakom. Sviňa mu dá pocit, že ho obdivuje a on ju za to bude ochraňovať. Pozor na Hada! Veľmi rýchlo by sa stala jeho otrokom. Koza by ju zase využívala, kde by sa len dalo.

Indiánský zvěrokruh

1. února 2011 v 17:56 | Zákaz kopírování veškerého obsahu bez mého souhlasu!!!! |  Horoskopy

Zverokruh podľa dávnych Indiánov

Všetky civilizácie a etniká si dali tú námahu na spoznávanie ľudského správania. Bez poznania niet pokroku v hmotnom, ani v duševnom, neviditeľnom svete. Sily, ktoré nevidíme, ale fungujú, ovplyvňujú naše konanie. Indiáni riadili svoje rozhodnutia jednak radou starších a zároveň vlastnou intuíciou, vnímavosťou k javom prírody zdedenou múdrosťou predkov. Povahu, schopnosti, či konania zvierat priradili aj k jednotlivým vlastnostiam ľudí, ktorí sa narodili v tom ktorom období pod silami tej konkrétnej časti roku. Je zaujímavé, že aj okrajové dni sú presne totožné s "európskym", čiže slnečným horoskopom ako ho teraz poznáme my.

Sokol (21.3. - 19.4.)

Ľudí narodených v čase medzi 21.3. - 19.4. nazýval Indiánsky horoskop Sokoly. I múdri Indiáni vycítili, že z týchto ľudí vanie ohnivá sila prebúdzajúcej sa prírody. Prvok ohňa im dáva aktivitu, tvorenie, silu, vôľu a činy. Prvok živlu vzduchu charakterizoval východný vietor, ktorý im prepožičiaval cieľavedomosť, schopnosť učiť sa a intuíciu. Totemové zviera Kruhu zeme - sokol- je dravec. Je to bystrý pozorovateľ, ktorý je ochotný kedykoľvek vyštartovať za svojou korisťou. V tomto znamení je negatívna povaha veľmi ostrá, hrubá, bezohľadná a netolerantná.
Práca: Bývajú dobrými zamestnancami. Sú aktívni a dôslední v práci, kým si ich neznepriatelíte. To naozaj nie je problém, lebo sú netolerantní, egoistickí a nediplomatickí. Neznášajú pretvárku. Útočia i za maličkosti.
Láska: Na jednej strane by doleteli aj pre modré z neba, na druhej vidia všade samých nepriateľov a sokov v láske. S nikým sa príliš nemaznajú. Veria svojim schopnostiam a vytýčeným cieľom. Vybojujú, ale potom si to nevážia.

Bobor (20.4. - 20.5.)

Ľudí, narodených medzi 20.aprílom až 20. májom v názvosloví Indiánsky horoskop nazýval Bobrami. Ovplyvňuje ich živel zeme, čiže stabilita, racionálny prístup, poriadok a cieľavedomosť. Vládne im východný vietor (cieľavedomosť, intuícia, učenie). Bobry milujú istotu a bezpečie. Snažia sa stáť pevne nohami na zemi a sú typickí realisti. Sú to múdri ľudia, majstri praktického života, do ktorého majú prístup len pozvaní. Majú konkrétne plány. Sú stále v pohybe a idú krok po kroku. Nekonečná aktivita a drobná mravenčia práca sa im obyčajne vypláca. S prostriedkami vedia nakladať rozumne. Nikomu nič nedajú zadarmo.
Práca: Možno majú trochu strach opustiť osvedčené postoje a často sa nechytia novej, lepšej príležitosti. Mnohí sú potom príliš závislí na zabehnutých koľajach vlastného "teplúčka". Jedni sú prílišní pracanti, negatívne ožiarený typ naopak domáci pecivál.
Láska: Podobne pristupujú i k novým známostiam. Chcú si zabezpečiť hlavne pohodlie domova. Pomaly nadväzujú nové známosti, aby radšej nič neskazili, alebo neprehnali. Chcú mať vo všetkom kvalitné základy. Na svet a partnerstvo sa dívajú cez konzervatívne a materialistické okuliare. Žiarlivo si potom svoj "majetok" strážia.

Jeleň (21.5. - 21.6.)

Ľudí narodených medzi 21. májom až 20. júnom nazývajú v Indiánskom horoskope Jeleňmi. Ovplyvňuje ich vzdušný živel, čiže myslenie, rozum, pohyblivosť a bystrosť. Vládne im východný vietor (cieľavedomosť, intuícia, učenie). Sú dobrí pozorovatelia. Nebezpečie a nepriateľov vedia vycítiť už z diaľky. S predstihom dokážu obratne reagovať. Elegantne sa vyhnú otvoreným konfliktom a bojom. Vedia sa aktívne zapojiť do spoločenského života. Sú dobrí vyjednávači a vyslanci. Sú spoločenskí, ale neobídu sa bez podpory a ochrany svojich známych. Jeleň je dosť povrchný. Vyskúša to najlepšie a ide inde. Rád sa počúva. Vymýšľa si neskonale veľa výhovoriek a historiek. Je stále pripravený k obrane, alebo útoku. Svoje chyby si nepripúšťa a neverí, že robí iným problémy. Má sa rád a vie sa ohodnotiť.
Práca: Má zmysel pre detaily. Ak to uzná za vhodné, vie stráviť veľa času na zrealizovaní svojich predstáv. Jeho zmeny sú tvorivé a vedú k lepšiemu. Samotnému sa mu však nechce do detailnej práce. Obyčajne tým poverí niekoho iného.

Ďateľ (22.6. - 22.7.)

Ovplyvňuje ich vodný živel (cit, emócie, empatia, duševno). Vládne im južný vietor (cítenie, vnímanie, empatia). Indiáni si cenili ľudí narodených v totemovom znamení Ďatľa ako liečiteľov. Ďateľ zbavuje chorý strom strom zvnútra. Škodci sú zavŕtaní hlboko v kmeni. Tak i títo jedinci vedia pomôcť blížnemu taktiež z vnútra. Vedia vyliečiť hlavne chorú dušu. Vďaka ich citlivosti a vcíteniu sa a vypočutiu si problémov iných. Sami sú však veľmi uzavretí. Radšej volia niekedy tvrdšie slová, aby ich iní nevypočúvali. Indiáni stromy chápali ako dôležitý prejav života, ako súčasť Veľkej matky zeme. V každom strome cítili dušu. Ďatle veľmi dbajú na dobré medziľudské vzťahy. Konflikty nesú ťažko a snažia sa ich odstrániť. Boja sa hrubých útokov na svoju osobu. Ich citlivosť neznamená slabosť. Sú to silné osobnosti a nedajú sa pokoriť. Priateľov si vedia oceniť.
Práca: Majú fantáziu, nápady a intuíciu. Zmierňujú nervozitu v kolektíve. Nie sú priebojní a boja sa šéfovských funkcií. Nedôverujú si. Pri neúspechoch sa utešujú aktivitou a pohodou v rodinnom živote.
Láska: Ich starostlivosť môže byť aj prehnaná. Najmä rodičia obyčajne oddaľujú vyletenie detí z rodičovského hniezda. Boja sa ich osamostatnenia. Aj deti sa boja, ale keď odletia vzápätí majú vlastné detičky.

Losos (23.7. - 22.8.)

Ľudí v toteme Lososa ovplyvňuje ohnivý živel (aktivita, tvorenie, vôľa, činy). Vládne im južný vietor (cítenie, vnímanie, empatia). Je to symbol obrovskej sily a energie. Ak nenájdu uplatnenie a pocit pochopenia ostatnými, s takou istou silou si vedia zničiť aj svoje zdravie. Vedia zdolávať veľké množstvo prekážok, ale potrebujú k tomu "potlesk" a rešpekt ostatných. Sú to rodení vodcovia a silné osobnosti. Vedia, že majú na to. U Indiánov to bývali predovšetkým zodpovední vodcovia bojových alebo loveckých výprav.  Dokážu i ostatných strhnúť k nadšeniu a zapáleniu sa pre aj náročnú vec. Vedia zdolávať prekážky. Žiaľ, niekedy sa nechajú omámiť falošnou ilúziou svojej dokonalosti. Vtedy ohovoria každého každému. Niekedy sa nechajú strhnúť danou situáciou až k prehnanému, adrenalínovému riskovaniu. Pokiaľ zbadajú, že niekto s nimi hrá nefér, odchádzajú a už sa nevrátia.Cítia sa hlboko urazení a sklamaní. Zabúdajú sa zdravotne šetriť.
Práca: Vedia šéfovať aj po tom prahnú. Chcú niesť zodpovednosť. Ak zbadajú, že ich kolektív využíva, zbalia sa a odtiahnu inde. Ich veľkorysosť a kúzlo osobnosti budí u iných dôveru. Vedia reprezentovať a vybojovávať aj akcie takmer nemožné.
Láska: Sú zvyknutí žiť naplno a byť stále aktívni. Prejavuje sa to i v partnerskom spolužití. Radi dokazujú všetky svoje i milovnícke schopnosti. Bez problémov si zaflirtujú. Oficiálneho partnera milujú, ale život s ním má on preťažký.

Medveď (23.8. - 22.9.)

Osoby narodené v totemovom zvierati Medveď ovplyvňuje zemský živel (stabilita, racionálny prístup, poriadok, cieľavedomosť). Vládne im južný vietor (cítenie, vnímanie, empatia). Predstava o medveďovi je, že je neobratný, ťažký a lenivý. Indiáni ale poznali život medveďa zblízka. Pre nich bol naopak symbolom hbitosti, obratnosti, rýchlosti, sily a rozvahy. Aj ľudia v tomto totemovom symbole Medveďa boli pre nich takí. Sú to skôr samotári. Nemusia žiť v skupine. Vedia sa sami o seba postarať. Vedia o svojich prednostiach a kvalitách. Majú pocit že len oni sami vedia zvládnuť všetko dokonale. Preto potom musia pracovať a plánovať o to viac, že sa nechcú spoľahnúť na ostatných. Nemajú radi nečakané prekvapenia a náhody.
Práca: Radšej pracujú v tyle, ako na čele. Svoje schopnosti nevedia dobre "predať". Často kritizujú. Sú detailisti a puntičkári, takže nemusia byť obľúbení. Všetko rozplánujú a navrhnú postup. Aj druhých nútia k dôkladnosti, čo nemusí byť populárne, hlavne keď sú šéfovia.
Láska: Do partnerských vzťahov vstupujú s rozvahou, nehrnú sa bezhlavo. Niekedy si domov zariaďujú vopred. Sú oddaní, verní a zodpovední. Vedia pričasto kritizovať, takže bývajú aj nepríjemní. Hlavne tí septembroví potrebujú veľa súkromia.

Havran (23.9. - 23.10.)

Ovplyvňuje ich vzdušný živel (myslenie, rozum, pohyblivosť, bystrosť). Vládne im západný vietor, ktorý im so sebou prináša poznanie a súdnosť. V európskej kultúre je havran skôr zlý, symbol tajomna a smrti. Žiadne stvorenie, ktoré malo dušu, nebolo pre Indiánov predstaviteľom záporných vlastností. Im symbolizoval rovnováhu a harmóniu v prírode. Hoci aj v indiánskej mytológii bol spojený so smrťou, ale pomáhal mŕtvym dušiam. Oni smrť nechápali negatívne. Brali ju ako súčasť života. Zabitie havrana však predstavovalo veľké nešťastie. Ľudia narodení v totemovom zvierati - Havranovi - nemajú radi samotu. Sú spoločenskí. V skupine sa cítia bezpečne a sebaisto. Sú to otvorené, priateľské a ústretové povahy. Vedia ľahko nadväzovať kontakty a majú diplomatický talent. Radi premýšľajú a nedávajú okamžité odpovede.
Práca: Majú estetické cítenie a uhládzajú spory na pracovisku. Kolektív je pre nich dôležitý. Nechajú sa zapliesť do intríg, "neprekuknú" ich. Majú radi slobodné jednanie alebo umelecké povolanie.
Láska: Vedia sa hravo zoznámiť. Ich známosti sú často len povrchné. Nechajú sa očariť hlavne výzorom. Nevedia preniknúť hlbšie. Sú spravodliví, dôverčiví, elegantní, no len kamarátski. V oficiálnom vzťahu sú hraví a variabilní.

Had (24.10. - 22.11.)

Totemové zviera Had ovplyvňuje vodný živel (cit, emócie, empatia, duševno). Vládne im západný vietor (cítenie, vnímanie, empatia). V európskom myslení je had nebezpečný. Je symbolom zla a diabla. Mnohí sa ho štítia. V indiánskom mystickom myslení bol stelesnenou múdrosťou, síl síce nadprirodzených, ale s ľuďmi spriatelených. Toto totemové zviera sa vzťahuje na ľudí múdrych a hĺbavých. Sú dobrí pozorovatelia a vytrvalí rozuzľovači záhad. Tí, ktorí sa im snažia niečo zatajiť, pôsobia na nich ako výzva na vyjasnenie. Sú obdarení neobyčajnou intuíciou, šiestym zmyslom. Z čriepkov poskladajú celý obraz. Nevedia robiť kompromisy. Jednajte s nimi seriózne. Určite sa vám to vyplatí. Nezabúdajte, že had, keď je v nebezpečenstve, dokáže uhryznúť. Sú veľmi vytrvalí a za svojimi cieľmi vedia ísť. Sú ochotní pomôcť tam, kde je treba.
Práca: Do problémov vedia vniesť svetlo a rozlúštiť komplikácie a záhady. Vyslovujú jednoznačný záver. Sú ochotní pomôcť. Stavajú sa na stranu slabších. Preceňujú svoje sily a vyčerpávajú sa. Malichernosti, "žabomyšie vojny" a rutina im nepasujú.
Láska: V partnerskom spolužití Had neznáša neveru, neúprimnosť a falošnosť. Keď sám miluje, tak z celého srdca, úplne a navždy. Ak odhalia zradu, tak uhryznú. Neuznávajú slobodomyseľné spolužitie. Vidia život celistvo so všetkými jeho možnosťami. Radi spoznávajú nové aj v sexuálnej oblasti, ale so stabilným partnerom.

Sova (23.11. - 21.12.)

Ľudí zrodených v znamení Sovy charakterizuje ohnivý živel (sila, aktivita, tvorenie, vôľa a činy). Vládne im západný vietor (cítenie, vnímanie, empatia). Sova vždy bývala symbolom múdrosti. I v múdrosti starých Indiánov to bol posol pochopenia životných zákonov, hlbokej pravdy a vyslanec Stvoriteľa. Preto aj tieto osoby charakterizuje neutíchajúca túžba po vyšších ideáloch. Snažia sa nimi sami riadiť, ale ich aj odovzdávať ďalej. Chcú nachádzať odpovede hlavne pre dobro všetkých. Nie všetci v znamení Sovy sú ideálni, aj keď si to o sebe myslia. Preto ostatnými bývajú považovaní za namyslených a povýšeneckých. Len sami sa rozhodnú koho budú brať ako autoritu. V diskusiách o detailoch sú ochotní pristúpiť na kompromisy. Radi diskutujú. Snažia sa jednať férovo a čestne. Na svet sa snažia dívať optimisticky a s rozletom.
Práca: Problémy chcú riešiť okamžite a efektívne a v zárodku. Sú stále aktívni. Majú veľa záľub a koníčkov. K práci pristupujú s plným nasadením. Majú fantáziu, predstavivosť a slobodomyseľnosť. Rutinu zvládnu len keď musia.
Láska: Aj v partnerstve riešia problémy a chyby hneď, keď sa vyskytnú. Pokiaľ by im chcel niekto zviazať "krídla", buď uletia, alebo sa utrápia nudou a záhaľkou. Nakoniec rezignujú a chradnú. Sú vhodní pre podobné typy, veľkodušných ľudí.

Hus (22.12. - 20.1.)

Ovplyvňuje ich zemský živel (stabilita, racionalita, priadok, cieľavedomosť). Vládne im severný vietor( uzdravenie, obnova). My vidíme hus ako ťažkopádneho vtáka. Možno jej vzlietnutie trvá dlhšie, ale vzlietnuť vie. Je neúnavná a schopná podať obdivuhodné výkony. Za svojim cieľom dokáže doletieť aj keď je ďaleko. Aj ľudia tohto znamenia dokážu prekvapiť ohromnou silou a odhodlaním s akým pristupujú k životu. Ich prednosti nespočívajú v okamžitých rozhodnutiach a spontánnych reakciách. Záležitosti preberú najprv zo všetkých uhlov a zvážia možné alternatívy. Sú húževnatí, pracovití a cieľavedomí. Niekedy sú ich ciele až prehnane náročné, no nie nezmyselné. Ich úspech sa síce dostaví neskoršie, ale stojí na pevných základoch. Radšej urobia menej vecí, ale poriadne. Nemali by zabúdať, že existujú aj iné spôsoby žitia, ako len práca. Nevedia si len tak užívať a zľaviť zo svojej disciplinovanosti. Síce ich okrajovo zaujímajú aj veci mystické a nadprirodzené, ale vždy sú tvrdými realistami. Presvedčí ich len reálny dôkaz. Na staré kolená sa môže stať, že sa obrátia do seba a chcú poznať svoje vnútro a myseľ.  Vedia sa doň ponoriť vďaka svojmu analytickému mysleniu. Ženy sú čím staršie, tým zaujímavejšie.
Práca: Vďaka ich pracovitosti, šikovnosti a dôslednosti s akou riešia aj komplikované pracovné problémy, sú ideálni pracovníci. Pracujú dokedy je treba, aj po pracovnej dobe. Sú vytrvalí, trpezliví a nenároční. Veselosti ich naučte vy.
Láska: Tak je to i v ich partnerskom živote. Navonok môžu pôsobiť ako emočne chladní. Nie sú ochotní dávať najavo svoje city príliš rýchlo. Majú pocit, že partner má vedieť, že ak sú s ním, tak ho milujú. Za trpezlivosť s nimi sú tajne vďační.

Vydra (21.1. - 18.2.)

Ovplyvňuje ich vzdušný živel (myslenie, rozum, pohyblivosť, bystrosť). Vládne im severný vietor (uzdravenie, obnova). Indiáni považovali vydru za hravé a roztomilé zviera. V mnohých ich legendách vystupuje ako bytosť, ktorá je schopná zahnať obavy a starosti. Prinášala nádej a silu pokračovať v začatej ceste. Vďaka optimizmu a životnému nadšeniu zrodenci v totemovom zvierati - Vydre - svoje existenčné trampoty zvládajú vcelku ľahko. Najčastejšie ako výzvu na ich prekonávanie. V spoločnosti sú obľúbení. Ľahko sa skamarátia. Pomáhajú tam, kde cítia, že sa deje bezprávie. Ich predstavy a plány sú väčšinou reálne len v ich fantázii. Sú nestáli a zásadné veci nevedia brať príliš vážne. Chcú reformovať a prerábať svet do ideálnejšej podoby. Nechcite však byť ich nepriateľom. Popálili by ste sa!
Práca: Bývajú to nadaní pracovníci so zmyslom pre spravodlivosť. Nápadov majú dosť, ale ich realizácia môže skončiť na polceste. Konštruktívnu kritiku a disciplínu potrebujú, ale neznášajú. Inteligenciu majú vyzretú, nie spontánnu.
Láska: Neobídu sa bez voľnosti. Neradi sa domácky usadzujú. Potrebujú niekoho, kto by s nimi lietal. Najradšej by žili ako motýle, z kvetu na kvet. Keď sa im niečo znepáči, radi odletia.

Vlk (19.2. - 20.3.)

Títo ľudia sú ovplyvnení vodným živlom (cit, emócie, empatie, duševno). Vládne im severný vietor, ktorý so sebou prináša uzdravenie a obnovu. V európskej kultúre bolo toto zviera štvané človekom. Bol odsúdený k záhube. Bol symbolom diabla, v rozprávkach predstavoval zlo a jeho tesáky znamenali smrť. Indiánmi bol uctievaný pre svoje nadprirodzené a mystické schopnosti. Nájdeme ho v v mnohých príbehoch. Mal veľký význam aj pri šamanských a kúzelníckych rituáloch. Predstavoval temnú stránku života. V prírode ho takmer nebolo možné uvidieť. Aj keď sa to nezdá, je to tvor veľmi plachý v styku s človekom. V rámci svojej svorky sú starostliví a nápomocní. Aj ľudia pod totemovým znamením Vlka majú primnoho emócií a pocitov. Niekedy sa radšej držia v ústraní. Utiekajú sa do svojho sveta snov. Ak je najhoršie, vzbúria sa k svojej vlastnej mohutnej obrane. Vlk je napokon šelma. So zájmom sa venujú aj tajomným záležitostiam mimo viditeľnej reality.
Práca: Sú dôverčiví a dobromyseľní. Nezriedka sa však stávajú obetným baránkom dravejších jedincov, ktorí ich zneužívajú. Stavajú si bariéry. Niekedy to maskujú prílišnou zhovorčivosťou o banálnych, neriešiteľných témach. Vedia sa obrániť, keď už musia a iná cesta im neostáva.
Láska: Na životnú cestu potrebujú krídla ochrancu. Sami sú ochotní byť úžasnými poslucháčmi pripravenými pofúkať partnerovu dušu. Sú ochotní pomôcť, ak pochopia najprv seba. Vlastná náladovosť a precitlivelosť je im však na prekážku. Žiaľ za najbližšieho pomocníka a dôverného priateľa si nezriedka vyberú fľašu s alkoholom, či iné omamné látky.

Cikánský zvěrokruh

1. února 2011 v 17:55 | Zákaz kopírování veškerého obsahu bez mého souhlasu!!!! |  Horoskopy

Zverokruh podľa kočovných cigánov

Takmer už niet človeka, ktorý by nepoznal svoje znamenie v slnečnom zverokruhu. I pradávne kultúry mali svoje horoskopy v ktorých odpozorovali rytmus prírody a jej vplyv na povahu ľudí narodených v konkrétnom čase. Tak ako sa menia sily prírodných cyklov, vtláčajú sa energie i do pováh jednotlivých osôb. Minulosť Cigánov, či Rómov je tajomná. Nikto vlastne presne nevie skadiaľ prišli. Najčastejšie sa hovorí, že z Indie. Bola to zomknutá komunita, ktorá na slovo počúvala svojho vajdu. Ten poväčšine aj vyberal a sobášil manželské páry. Cigánskym veštením a liečiteľstvom z byliniek a mágie, zabezpečovali cigánske ženy príjmy na prežitie. Život v kočovných vozoch ich naučil veľa. Múdrosť ich predkov sa z ich súčasného života postupne stráca...

Podkova (22.12. - 20.1.)

Ambície a túžba po kariére a úspechu sú najvýraznejšie vlastnosti ľudí narodených v tomto znamení. Hľadajú nezávislosť a materiálne istoty, pretože veria, že sú nutné pre zaistenie spokojného života. Boja sa zapliesť do konfliktov, preto že si uvedomujú chyby svojej povahy. Snažia sa byť opatrní aj v citoch a emóciách. Sú pracovití a nepostrádateľní. Navonok pôsobia studeno a tvrdo, ako podkova.

Kalich (21.1. - 19.2.)

Sú to ľudia inteligentní. Stále majú plno nových a dobrých nápadov. Sú zvyknutí zachovávať vo vzťahu vernosť. To isté si vyžadujú od svojich partnerov, niekedy až pritvrdo. Sú nepochopení a nepochopiteľní. Cenia si toho, koho si už raz vybrali. Sami neotvárajú svoje srdce na počkanie každému. Chcú naozaj milovať len toho, komu začnú dôverovať a uznajú ho hodného ich citov.

Kaplnka (20.2. - 20.3.)

Majú veľmi rozvinutý šiesty zmysel - intuíciu. Neraz si s ňou a aktivitou vlastného vnútra nevedia poradiť. Zo strachu, aby to na nich iní nezbadali, prehlušujú to veľkou výrečnosťou, alebo vypitými pohárikmi. Ľahko vycítia nálady a vibrácie ostatných, tých s ktorými prichádzajú často do styku. Ich duša je neustále poháňaná vnútorným hlasom k hľadaniu a objavovaniu samých seba a hlbín vlastnej duše. Pre iných sú nespoľahliví a chaotickí a utáraní.

Dýka (21.3. - 20.4.)

Odvaha, bojovnosť a neohrozenosť je ich základná charakteristika osobnosti. Nemajú radi stereotyp a rutinu. Mnohé zo začatého ale nedokončia a nechajú na iných. Ich láska je veľmi ohnivá v citoch i po telesnej stránke. Sú ako prebúdzajúca sa jar, v ktorej sa narodili, či ostrá, studená dýka. 

Koruna (21.4. - 20.5.)

Po celý život vedia robiť správne rozhodnutia. Sú trochu konzervatívni a nemajú radi veľké zmeny, ktoré by im mohli narušiť ich zvyky. Vedia čo chcú a trpezlivo si to presadia. Sú opatrní. Dlho a dôkladne si všetko premyslia a zvážia zo všetkých strán, kým príjmu akékoľvek rozhodnutie. Žiarlia na partnera.

Sviečka (21.5. - 20.6.)

Sú to ľudia s vysoko rozvinutou schopnosťou komunikácie. Dokážu zaujať a okúzliť všetkých okolo. Sú stále veselí a otvorení životu a novým situáciám. Žijú spontánne. Milujú život v spoločnosti. Takmer sa ani nedá uveriť, že niekedy aj potrebujú samotu. Vedia oceniť veselosť ale aj vážiť si i krátke chvíľky ticha a zahĺbenia sa do svojich myšlienok.

Koleso z voza (21.6. - 21.7.)

Svoje city a pocity prežívajú naplno, niekedy snáď až príliš. Sú obdarení veľmi silnou intuíciou. Sú romanticky založené osobnosti. Stále sa snažia premýšľať skôr, ako urobia dôležité rozhodnutia, ale… Trochu sa hrajú, že sú tvrdí, ale vo vnútri sú plní obáv a nedôvery v seba. Cenia si rodinné zväzky.

Hviezda (22.7. - 22.8.)

Páči sa im, keď zažiaria a sú stále stredobodom pozornosti. Rešpektujú však aj zmeny v okolí. Snažia sa nikdy nestratiť kontrolu nad všetkými situáciami. Túžia byť láskaví a ohľaduplní, ale veľmi im to nejde. Vnímajú cit, lásku a vernosť. Sú trochu herci akoby stále boli na javisku.

Zvon (23.8. - 22.9.)

Extrémne opatrné osobnosti. Neradi jednajú unáhlene. Ich rozhodnutia sú vždy premyslené, konečné a nemenné. Sú nároční hlavne na seba a konvencie. Hoci snívajú o veľkej, romantickej láske, predsa sa držia od ľudí priďaleko na to, aby ich mali možnosť spoznať. Okolo seba majú vždy dosť ľudí a obdivovateľov. Nepodceňujú zodpovednosť, právo a poriadok.

Minca (23.9. - 22.10.)

Títo ľudia sú naozaj ako mince. Vysporiadajú sa s akoukoľvek prekážkou. Slepo však veria ostatným ľuďom, takže sa môže stať, že uveria aj falošným priateľom. Sú príliš dôverčiví. Snažia sa o harmóniu a vyváženosť vo vzťahoch. Milujú hudbu, tanec a krásne a drahé veci.

Meč (23.10. - 21.11.)

V tomto znamení sa narodili ľudia, ktorí s veľkým odhodlaním a úsilím zdolajú všetky ciele, ktoré si stanovia. Nie vždy sa im to chce a ľutujú námahu, ktorú musia vynaložiť. Sú silné a inteligentné osobnosti s veľkou intuíciou. Mali by si dať pozor, aby priveľkú aktivitu niekedy neprehnali a neskončili zaslepení vlastnou chamtivosťou, zlobou či smútkom.

Sekera (22.11. - 21.12.)

Sú to ľudia predvídaví, priami a objektívni. Majú radi nezávislosť a slobodu vo všetkom. Radi sa dobre zabavia ale aj túlajú. Pričasto skôr hovoria, ako premýšľajú. Snažia sa byť viac diskrétni a diplomatickejší, aby druhých nezaskočili a nezranili nevhodnou poznámkou. Iní, priatelia a rodina sa niekedy môžu cítiť ako ich obete.