Reklamy TADY
Chceš se spřátelit? TADY

Červen 2011

Alelujáááá!!!!!!!!

30. června 2011 v 12:35 | Susan |  Oznámení
Konečně prázdniny! Hip hip huráá!!!
Ani si nedokážete představit jak jsem za to ráda.
Dokonce i výzo dopadlo líp než jsem čekala!
Takže všem přeju nádherné prázdniny!!!
Susan


Moc prosím o hlas!

29. června 2011 v 12:17 | Susan |  Oznámení
Ahoj všichni!
Dostala jsem se do druhého kola sonp a chtěla bych vás poprosit o hlas.
Prosím, prosím, prosím, prosíííííííím!!!!!!
Jsem tam pod jménem Susan.
Za každý ten potencionálníé hlas hrozně moc děkuju!!!
Tady máte odkaz:
Susan

Severus Snape: Zloduch nebo hrdina?

27. června 2011 v 18:38 | Susan |  Harry Potter
Tak jsem zase zpět! XD
Jste rádi, že?
Ale teď k věci, před chilkou jsem našla tuto skvělou úvahu na téma Severus Snape.
Hrozně se mi líbila a nedalo mi to,a bych ji sem nedala.
P.S. Já patřím k těm fanouškům!!! XD XD
Susan

ÚVAHA: Severus Snape, nejzajímavější padouch v Harry Potterovi

TOPlistNejzajímavější postavou série o Harry Potterovi není titulní hrdina, ale jeho učitel Severus Snape. Zatímco Harryho jednání a motivy jsou vcelku logické a průhledné, postava Severa Sanapea rozdělila tábor čtenářů na Snapeovy obdivovatele a odpůrce. Což ještě umocnily filmy, kde postavu Severa Snapea výborně zahrál Alan Rickman.
Co vidí na Snapeovi jeho fanoušci? Především to, že jako záporná postava není nudný. Nepodlehl obdivu a lítostí, který obklopuje Harryho Pottera v kouzelnickém světě, obdivu, který je založený na tom, že Harry Potter přežil smrtelný útok, a lítosti nad tím, že jeho rodiče nepřežili. Neustále Harryho Pottera usazuje a kárá pro neznalosti ve škole, což děj románu oživuje. Je záhadný. Je o něm známo, že patřil k Smrtijedům, výběrové gardě lorda Voldemorta a za jakýchsi okolností přešel do opačného tábora k Brumbálovi. Zatímco jeho nenávist k Harryho otci je známá, není jasné, jaký vztah měl k Harryho matce. Možná stejný, jako k Jamesovi, možná ji obdivoval pro její vědomosti - Lily Potterová použila složité kouzlo, aby ochránila svého syna, a Snape chová obdiv k lidem zdatným v kouzelnictví a opovržení k břídilům (možná ji obdivoval pro její krásu).

Odpůrci Severa Snapea mají také jasno: nenávidí Harryho Pottera, týrá všechny žáky přehnanými nároky a sarkastickými úsměšky, nedbá na svůj vzhled, patrně stále stojí na straně Lorda Voldemorta a důkaz přímo nevyvratitelný: zavraždil Brumbála.
Je to však opravdu důkaz toho, že je na Voldemortově straně? Snape se na začátku šestého dílu zaváže Malfoyovým svou pomocí. Zaváže se kletbou, kterou když poruší, okamžitě zemře. Nebyla to tato kletba, která ho donutila zabít Brumbála? A co když o tom Brumbál předem věděl? Na straně 333 šestého dílu odmítá Snape cosi udělat. Co když mu Brumbál v tu chvíli vysvětluje, že má Severus Snape na vybranou jen ze dvou věcí: zemřít, nebo Brumbála zabít. Proč by si však Brumbál nechával Snapea ve škole, byl-li by si vědom jeho nebezpečnosti? Proč si Brumbál nechával Snapea vlastně po celá ta léta ve škole, ačkoliv ho několik lidí upozorňovalo na Snapeovu nebezpečnost?
Je tu jedna možnost. Albus Brumbál mohl Snapea již při jeho nástupu svázat stejnou kletbou jako Malfoyovi. Smrtelnou kletbou, při jejímž porušení by Snape při pokusu zradit padl mrtev k zemi. Pak by bylo jasné, proč Brumbál na zprávy typu: myslím, že Snape něco kuje, vůbec nereagoval. Zpráva, která by ho zajímala, by začínala slovy: Snape padl mrtvý k zemi. Pak by věděl, že Snape zradil, a hrozí bezprostřední útok.
Konkrétní zacílení Brumbálovy kletby se patrně týká ochrany Harryho Pottera. Vzpomeňme, jak nevrle reaguje na Harryho noční výpravy. Pokud je jeho život svázán s životem Harryho Pottera, nelze se jeho nervozitě divit.

Mohl by Snape přesto zradit? Byla by to sice pro něj sebevražda, ale možné by to bylo. Ale není pravděpodobné, že by obětoval život pro Lorda Voldemorta. Pán Zla již udělal několik chyb a tím ztratil Snapeův profesionální obdiv.
Brumbál se mohl dostat do bezvýchodné situace, protože se Snape dal svázat druhou kletbou. Pak mohl mít na vybranou: buď aby Harryho dál chránil on, starý a zraněný, nebo problematický, avšak zkušený a mladší Snape. Jeden musel zemřít, aby mohl druhý žít. Netvrdila něco podobného i druhá část věštby, kterou Snape a Brumbál kdysi vyslechli? Nebyl to dovětek určený pro jejich uši? Oba byli v té chvíli přítomi.
Ostatně, potřebujete-li mezi bradavickým profesorským sborem zrádce, což takový profesor Kratiknot? Povolil spolu s profesorkou McGonagallovou koště, které Harryho málem zabilo. Střežil s profesorkou McGonagallovou labyrint, kde Harry znovu málem zahynul a opravdu zahynul Harryho spolužák Cedrik. Profesorka McGonagallová jednala neuváženě kvůli své známé sportovní vášni. Co však omlouvá profesora Kratiknota?


Svatební šaty na scénu!!!!

22. června 2011 v 13:08 | Susan |  Twilight sága
Ahoj všichni!
Dneska jsem tak trochu brouzdala po netu a našla jsem tohle.
Zatím je to jen náčrt. pravé fotky prý budou až po premiéře!
Já jsem vlastně ještě neřekla, o čem to vlastně mluvím, že? XD
Jedná se o svatební šaty Belly Swan!
Tak tady je máte!!!
Susan


zdroj: jenproholky.cz


HP 7 plakáty

11. června 2011 v 20:09 | Susan |  Harry PotterZahlasujte pro mě prosím!!!!

6. června 2011 v 19:35 | Susan |  Oznámení
Ahoj!
Účastním se jedné soutěže a moc moc bych potřebovala vaše hlasy.
Moc ráda oplatím.
Najdete mě pod jménem Susan!
Ještě jednou děkuju!!!
Susan

Hledám betareadera!!!!

5. června 2011 v 12:08 | Susan |  Oznámení
Ahoj všichni!
Protože jsem už měla pár upozornění na mé pravopisné chyby a překlepy v mé povídce,
rozhodla jsem se, že betareader by to mohl spravit, protože na to abych to kontrolovala sama fakt nemám čas, i kdybych chtěla.
Takže ten, kdo bude mít zájem, ať do kometů napíše svou přezdívku a nějaký kontakt na něj.
Byla bych taky moc ráda, kdyby jste byli ochotní mi i někdy poradit, když si nebudu jistá dějem,
takže díky tomu mám podmínku. Měli by jste si přečíst ty kapitoli, které tu už jsou, aby jste byli v obraze.
Susan

Co když se všechno změní? - 12. kapitola

4. června 2011 v 21:03 | Susan
Tak jsem tu po dlouhé době s další kapitolou, na kterou nejsem vůbec hrdá.
Nejenom že je krátká, ale taky se mi dost špatně psala.
Každej má někdy slpší chvilky.
Tak přeju hezké čtení a doufám, že to přece jenom není tak hrozný.
Susan
12. kapitola - Neočekávaná návštěva

Zatřásla jsem hlavou, abych si pročistila myšlenky a bez toho, abych ji odpověděla, jsem ji popadla za ruku a táhla směrem k chatě.
Halt s Willem už seděli za stolem a čekali na mě. Když jsem vešla, chtěli promluvit, ale hned jak uviděli Elizabeth, urychleně sáhli po noži u opasku.
" Myslím, že by si nám toho měla hodně vysvětlit." Konstatoval Halt a sedl si zpátky na ke stolu. Nadechovala jsem se k odpovědi, ale Lizzy mě předběhla.
" Byla jsem se kouknout na Sunshine, a když jsem vycházela ze stájí,všimla jsem si hejna ptáků, které vyletělo zděšeně ze stromů jen kousek od chaty. Připadalo mi nepravděpodobné, že by se tak blízko města pohybovalo dostatečně velké zvíře, takže mě napadlo, že by to mohl být člověk a šla se tam podívat. Podle toho hluku, co dělala, jsem neměla problém ji najít. Ukázala jsem se ji, abych zjistila, co dělá tak blízko hraničářské chaty.Ale jakmile jsem viděla její oblečení, věděla jsem, že není z Araluenu a strhla ji z hlavy kapuci. Málem to se mnou seklo, když jsem zjistila, že je to Lizzy."
" Musí se vrátit zpátky. Tady nemůže zůstat."
" Má to něco společného s těmi komplikacemi, o kterých si nám chtěla říct?" Jak je vidět Will není ve sboru pro nic za nic. Fakt mu to rychle pálí.
" To značně komplikuje situaci. Sarah, vím, že je to tvoje přítelkyně, ale nemám jinou možnost. Wille, dones prosím pouta." Sice se mi to moc nelíbilo, ale chápala jsem, že nemá jinou možnost. Za pár chvil se Will vrátil i s pouty a přešel i Lizzy. Když viděla, že to Halt myslí vážně, začala silně a hlavně hlasitě protestovat.
" Ticho. Tady nejsi Česku. A ty pouta by nebyla potřeba, kdyby si tak neřádila a já tě nepodezíral, že při první příležitosti zdrhneš." Wau. Tak takto naštvaného jsem ho ještě neslyšela. Lizzy mu musela pořádně hnout žlučí. Rozhodně bych teď nechtěla být na jejím místě.
* * *
" O tomto se musí dozvědět
Opatrně jsem se zeptala: " Co všechno mu hodláte říct?" Odpověď se mi vůbec nelíbila.
" Myslíte, že mi uvěří? A vůbec, kde berete tu jistotu, že mě neprohlásí za čarodějku a nedá mě upálit jako tu malou holku, hm?" vyslovila jsem svoji největší obavu. A skrytě doufala, že Halt je schopen mi dát uspokojivou odpověď.
" A co s Lizzy? Nelíbí se mi představa, že by měla být celou noc spoutaná." Přiznala jsem s otevřeností.
" Jak tobě? Ty ji máš na Seacliffu. To mě vyhnala z postele." Vrátila mu to s úsměvem. Právě proto jsem měla Willa tak ráda. Dokázal mě rozveselit kdykoliv a kdekoliv.
"Prozatím zůstane tam, kde je. A z těch pout se mi ji ale vůbec nechce pouštět a vůbec ne ji nahánět někdo po lese. Takže pouta zůstanou." Vypadalo to, že tím dnešní večer ukončil a my se začali zvedat.